Forklift Servisi | Neden Önemlidir ?

AnasayfaForklift Bakımı

Forklift Servisi | Neden Önemlidir ?

Forklift servisi neden önemlidir ? Depolama firmaları, inşaat firmaları, fabrikalar gibi endüstrinin çeşitli kollarından birçok firma forklift kullanı

ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?
Mitsubishi Forklift Tamiri | Yetkili Servis Neden Her Zaman En Doğru Seçenektir ?
Forklift Bakımları

Forklift servisi neden önemlidir ? Depolama firmaları, inşaat firmaları, fabrikalar gibi endüstrinin çeşitli kollarından birçok firma forklift kullanımı gerçekleştirmektedir. Günümüzde neredeyse her türden işletmenin verimlilik ve hız adına forkliftlere ihtiyacı bulunmaktadır.

İş sahanızın ve kullandığınız forkliftin tamamen güvenli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Yıllar boyuncu meydana gelen birçok forklift temelli kaza, ölümcül sonuçlar doğurmuştur. Bu sebeple forklift servisi hayati önem taşımaktadır. Personelinizi yasal olarak güvende tutmalısınız. Firmanızdaki forkliftlerin tamamının bakım ve servis ihtiyaçlarını düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bir firmada forklift çalıştırmanın iki temel sebebi bulunmaktadır. Bunlar iş güvenliği ve iş verimliliğidir. Forkliftiniz için düzenli bir servis hizmeti almadığınız takdirde; iş kazalarına ve iş akışında gecikmelere neden olabilecek durumlar ile karşı karşıya kalırsınız. Düzenli kontrol ve servisler olmaksızın, forkliftinizin durumunu bilmenizin imkanı yoktur. Servis hizmeti almadığınız sürece, forkliftinizin maddi olarak ne gibi sonuçlara mal olacağını bilemezsiniz. Aynı zamanda önüne geçemediğiniz iş kazaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Forklift Kazaları

Her yıl 2000’den fazla forklift kazası gerçekleşmektedir. Bu kazaların %5’i ölümcül kazalardır. Büyük ölçekteki forkliftlerin kaldırma gücü ve hızı ne miktarda tehlikeli olduklarını kanıtlamaya yetmektedir. Küçük ölçekteki elektrikli istifleme makineleri dahi, gerekli güvenlik önlemleri alınmadan ve düzenli forklift servisi hizmeti alınmadığı takdirde, çok büyük tehlikeler oluşturabilmektedir. İş kazaları, ağır yaralanmalar ve ölümler forkliftlerin çalışma alanlarında çok yaygındır, fakat çok kolay bir biçimde önlenebilmektedirler.

Düzenli servisle, bu tip yaralanmalardan kaçınabilirsiniz. Her yıl meydana gelen çok sayıdaki kaza; hasarlı veya bakımsız forkliftlerin yanı sıra insan hataları ve işletme sorumsuzluğu yüzünden meydana gelmektedir. İşçilerinizi güvende tutmak tamamen ahlaki bir problemdir.Fakat ahlaki problemlerin yanı sıra yasal olarak iş kolunuz ile ilgili tüm güvenlik önlemlerini sağlamanız gerekmektedir.

İşiniz İçin Pürüzleri Ortadan Kaldırın

Forkliftlerinize güvenebileceğinizi bilmeniz bir lüks değildir, tam aksine bir gerekliliktir. Depo gibi bir işletmenin, haftanın herhangi bir günü tam kapasite ve verimlilik ile çalışıp çalışmayacağı, iş planlaması esnasında bilinmelidir. Forklift arızalarının işiniz için gergin ve geciktirici ortamlar yaratmasının yanı sıra, büyük ölçüde maddi kayıp sağlaması da söz konusudur.

Düzenli bir şekilde alınan forklift servisi hizmeti ile, öngörülebilir şekilde forkliftlerinize güveneceğinizi bilmelisiniz. Bu durum ise, iş akışınızda odaklanmanıza ve bir şeylerin ters gidebileceğine dair endişelerinizin azalmasına sebep olacaktır.

Düzenli Forklift Servisi Önemlidir !

Motorlu her taşıt gibi forkliftler de düzenli servis ve bakım gerektirmektedir. Düzenli servis olmadığı takdirde her an mekanik bir problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Mekanik problemler söz konusu olduğunda, çok yüksek miktarlı masraflar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum da düzenli servis hizmeti almanın uzun vadede karlı olduğu anlamına gelmektedir.

Forkliftlerinizin düzenli olarak bakım ve onarımını sağlayarak, daha uzun süreler çalışmasını sağlayabilirsiniz. Mekanik her araçta olduğu gibi forkliftlerde de düzenli bakım hayati önem taşımaktadır.

Yapacağınız ve yapabileceğiniz maliyetleri tartmak zorundasınız. İş güvenliği tedbirlerini almak zorundasınız. Bu sebeple forkliftleriniz başta olmak üzere, işiniz için kullandığınız tüm mekanik araçların düzenli servis hizmetini sağlamanız gerekmektedir.

Daha Fazla Oku : Forklift Güvenlik Önlemleri | Önce İş Güvenliği

 

 

Sizin İçin Önerilenler

Loading...

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0