Forklift Servisi Nedir, Neden Gereklidir?

AnasayfaGenel

Forklift Servisi Nedir, Neden Gereklidir?

Forklift servisi; forklift arızalandığında teknik ekibin forklifti yerinde incelemek ve tamir etmek üzere gelmesidir. Gerekli işlem veya parça değiş

TOP 20 En iyi forklift tedarikçileri 2017 – 2018
Depo Verimliliği İçin 5 Önemli Tavsiye
ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Forklift servisi; forklift arızalandığında teknik ekibin forklifti yerinde incelemek ve tamir etmek üzere gelmesidir. Gerekli işlem veya parça değişimi forklift başında yapılır. Forklift sahibi firma için zaman tasarrufu sağlar. Forklift servisi alan firmalar kısa zaman içinde forklifti kullanmaya devam edebilmektedir.

Forklift Servisi Neden Gereklidir?

Forklift servisi sadece tamir için değil, aynı zamanda forklift bakım işi sebebiyle de çağrılmaktadır. Forkliftler de tıpkı araba gibi, düzenli bakım yapıldığında uzun yıllar sıkıntı çıkarmayacak araçlardır. Bununla beraber düzenli olarak yağını değiştirmek, akü suyunu kontrol etmek de önemlidir. 

Servis Çağırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Marka – Model Desteği

Öncelikle forkliftinizin marka ve modeline göre servis desteği olan firmaları araştırmanız gerekmektedir. Daha önce aynı markaya ait forklift servis desteği sunmuş olmayan bir firma ile çalışmak, forkliftinizin zarar görmesine sebep olabilir. Her markanın kendine özgü bir tasarımı bulunur ve her ekip her forklifti tamir edemez.

Firma Güvenilirliği

Forklift servisi alınacak firmanın güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Sektörde maalesef işini doğru yapmayan bazı servis firmaları bulunmaktadır. Tamirini yaptığı forkliftlerin bazı parçalarını değişmiştir, eski parçaları takmış olarak gönderen firmalar ne yazık ki mevcuttur ve sektöre zarar vermektedir. 

Servis sonrası memnuniyetiniz için haklarında olumlu yorumlar bulunan forklift firmalarını tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır. Başarılı geçen servis, forkliftin ömrünün uzamasına sebep olmaktadır. 

Ekibin Yetkinliği

Forklift servisi yapan ekibin alanında yeterli teknik bilgiye ve deneyime sahip olması çok önemlidir. Servise çağırdığınız ekibin bilgisinin az olması durumunda servis hizmetiniz başarısız olabilir, forklift üzerindeki sağlam olan parçaların ve fonksiyonların da bozulmasına sebebiyet verilebilir. Ekibin yetkinliği servis konusunda en önemli kriterlerden biridir.

Garanti

Forklift firmasının servis sonrasında yaptığı işe garanti vermesi o firmanın güvenilir olduğunu göstermektedir. Halk dilinde “baştan savma” olarak yapılan işlerin garantisi olmamakla beraber, birçok ürün tamir sonrası sık sık arıza çıkartabilmektedir. Tamir sıklığı ne kadar artarsa, işgücü ve maddi kayıp da o oranla artacaktır. İşi en başından sıkı tutmak, doğabilecek zararlara bir önlem niteliği taşımaktadır.

 

Sizin İçin Önerilenler

Loading...

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0