Forklift Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

AnasayfaGenel

Forklift Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Forklift alırken dikkat etmemiz gerekenler konusunda, ilk sorulması gereken "Nasıl bir forklifte ihtiyacımız var ?" sorusudur. Bu soru akabinde, ihtiy

ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?
Çin Malı Forkliftler
5 Ton Forklift | En İyi Modeller ve Markalar

Forklift alırken dikkat etmemiz gerekenler konusunda, ilk sorulması gereken “Nasıl bir forklifte ihtiyacımız var ?” sorusudur. Bu soru akabinde, ihtiyacımız olan forklifti satın alma eğilimi göstereceğiz.

İş alanınıza göre almanız gereken forkliftin yakıt cinsini belirleyerek işe başlamanız oldukça etkili olacaktır. Şu yazımızda forklift çeşitlerinden ve kullanım alanlarından bahsetmiştik. Daha sonrasında ise alınacak forklift adedine göre, bütçe oluşturmak ve bütçeye uygun forklift seçimi yapmanız gerekmektedir. Eğer ikinci el bir forklift alacaksanız kesinlikle bu yazıyı okumalısınız.

Forklift Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Forklift alırken dikkat etmemiz gerekenler; “Nasıl bir forklift işime uygun olur ?”, “Dizel, LPG ve Elektrikli Forkliftlerden hangisi benim için en uygundur?”

Kullanıldıkları yerlere göre Endüstriyel Forkliftler, Arazi Forkliftleri, Ağır Hizmet Forkliftleri, Liman Forkliftleri olarak çeşitlilikler göstermektedir. Forkliftler tonaj kapalı alan arazi gibi fonksiyonları karşılaya bilecek çeşitliliği sahiptir. Forklift seçiminde motor gücüne ve dayanıklılığı kaliteli olan forkliftler seçin bir çok forklift markası motor olarak Mitsubishi forklift motorlarını kullanır.

Seçtiğiniz markanın motorunun Mitsubishi olmasına özen gösterin. Mitsubishi marka forkliftlerin dizel, lpg, elektrikli, akülü tonajlarını da inceleyin forklift alanında dünyada kendini kanıtlamış marka seçimlerine özen gösterin. Bazı alanlarda istifleme cihazları için yeterli olabilir. kullanımı daha basit kullanım alanı daha geniş ve fiyat olarak uygun olan manuel transpalet, istifleyiciler, reach truck, çekiciler, sipariş toplama cihazları istifleme makineleri ile işinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Burada en önemli nokta forklifti kullanacağınız ortamın durumudur.Eğer forklifti kullanacağınız ortam tamamen kapalı ve havalandırması az olan bir alansa elektrikli (akülü) forklift kullanmak tek seçeneğiniz gibidir. Kapalı fakat havalandırması iyi olan bir yer ise akülüye alternatif LPG’li forklift düşünebilirsiniz. Ayrıca eğer forklifti 1 vardiya dan fazla kullanacaksanız akü kullanımının en fazla 6-7 saatle sınırlı olduğunu ve daha uzun süre kullanmak istemeniz durumunda yedek aküye ihtiyacınız olacağını unutmayın.Sürekli çalışılacak alanlarda dizel forklift seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Sizin İçin Önerilenler

Loading...

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0