LPG Forklift | Markalar – Kullanım Alanları – Fiyatlar

AnasayfaForklift Çeşitleri

LPG Forklift | Markalar – Kullanım Alanları – Fiyatlar

LPG forklift; kullanım alanı olarak en yaygın forklift türü forkliftlerdir. Açık hava, kapalı alan, düz zemin, arazilerde tercih edilmesi gereken fork

Exproof Forkliftler
ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?
Dizel Forkliftler | Doğru Bir Yatırım Mı?

LPG forklift; kullanım alanı olarak en yaygın forklift türü forkliftlerdir. Açık hava, kapalı alan, düz zemin, arazilerde tercih edilmesi gereken forklift çeşidi LPG yakıtlı forkliftlerdir. LPG forkliftlerin kullanım alanlarına göre tonaj çeşitleri vardır. Ağır yüklerin altına girebilme özelliği nedeni ile kullanım şartları ağır olan işletmeler için idealdir. LPG forklift 1 ton ile 45 ton arası yük taşıma kapasitesine sahip olan LPG forklift, 7 metre yüksekliğe kadar kaldırma özelliğine sahiptir. LPG forklift her türlü ataşman (variş ataşmani, varil ataşmani, kilit taşi ataşmani, itme üniteli ataşman, Çatal kaydirici ataşman, 135° döner çatal ataşmani, 360° döner kağit ataşmani, balya ataşmani, beyaz eşya ataşmani, rotator ataşani, rotator ataşmani) takabilme özelliğine sahiptir.

LPG Forklift

LPG Forklift

LPG Forklift

LPG forklift; özellikle 1.5-5 ton arası serilerde Yüksek kalite, iyi dizayn, sürat ve kullanım kolaylığındaki üstünlükleriyle Mitsubishi Forklift birinci tercih ve diğerlerinin tamamıyla farklı bir teknolojisiyle ( Hidrostatik Yürüyüş Sistemi) farklılığıyla öne çıkıyor. Fakat dez avantajlarından birisi bana göre ekonomik ömrünün veya daha doğru ifadeyle yüksek onarım maliyetleriyle karşılaşmadan kullanılacak süresi 5 yıldır. Bu süreden sonra değişik teknoloji ve yan sanayi parçalarının ki bunlar Hidro motor, pompa gibi çok yüksek maliyetli parçalar nedeniyle yenileme-revizyon maliyetlerinin çok yüksek olması daha fazla ekonomik olarak kullanılmasını engelliyor. Burada da tekrar kalite farkı ortaya çıkıyor : İkinci fiyatları gayet yüksek.

Mitsubishi forklift’te alternatif olarak LİNDE, NISSAN, TOYOTA, HYSTER, YALE, DOOSAN DAEWOO ve CATERPILLAR var ve bunlarda Tork Konvertor şanzıman sistemiyle, yüksek kalite ve performanslarıyla çok iyi tercihlerdir.

Bu forkliftlerin kaliteleri ne laf edilemez ama bir tek kötü yönleri var Teknolojiyi takip ettiğini göstermek için hiç gerekmediği ve çok da önemli bir özellik katmadığı halde elektronik kart ve sensör ilavleriyle problemler yaşamaya ve kullanıcıları markadan soğutmaya adaylar.

Ben teknolojiyle uğraşamam bana sağlam, kaliteli, güçlü bir forklift olsun yeter diyorsanız TEU, JAK, BAOLI  çok iyi bir kalite fiyat olanağı ile iyi bir tercih olabilir.

Daha Fazla Oku : FORKLİFT ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Sizin İçin Önerilenler

Loading...

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: