Forklift Türkiye
Forklift Çeşitleri

Elektrikli Forkliftler Size Uzun Vadede Nasıl Para Kazandırır ?

Elektrikli Forklift

Elektrikli forkliftler; uzun vadede işletmenizi kara geçirmenin en etkili yöntemidir. Yakıt tüketimi açısından bir çok farklı forklift çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında işiniz için doğru seçimi yapmak oldukça önemlidir.

Elektrikli Forkliftler
Elektrikli Forkliftler

Taşınacak yüklerin ağırlığı, yoğunluğu ve kullanım alanı forklift seçiminde en önemli etkendir. Yakıt tüketimi anlamında LPG veya dizel forklift kullanımı yaygındır. Fakat Elektrikli forklift kullanımı lider bir yakıt türü olarak, forkliftler arasındaki hakimiyetini sürdürmektedir.

Elektrikli Forkliftler

Elektrikli forkliftler; bir çok açıdan firmalara avantaj sağlamaktadır. Yakıt maliyetinin düşük oluşu, bakım ve servis maliyetlerinin hem düşük, hem de hızlı oluşu, doğaya zararının olmayışı, kolay satılabilirliği avantajlarının başında gelmektedir.

Yakıt Maliyeti

Elektrikli araçlarda olduğu gibi, elektrikli forkliftler yakıt maliyetinizi neredeyse %70 azaltır. Katı yakıtlı modeller, düzenli olarak yakıt ikmali gerektirirmektedirler. Bu durum ise, önemli bir maliyetle sürekli olarak uğraşmanızı gerektirmektedir. Bu durumun aksine ise, elektrikli modeller, mevcut elektrik kaynağınızdan gece boyu şarja karşılık, düşük bütçelere mal olacaklardır.

Bakım ve Servis

İçten yanmalı motorlardan farklı olarak, elektrikli forklift modellerinin güç aktarma organlarında, yağ değişimi veya sıvı toplama ihtiyacı bulunmamaktadır. Çünkü bu aletlerin içinde ne sıvı Bir şey, ne de yağ bulunmaktadır. Toplamda bir kaç sökülebilir parça ile, elektrikli makineler daha güvenilirdir. Yalnızca zaman zaman servis veya bakım gerektirmektedirler. Bu azaltılmış bakım gereksinimleri, belirgin ölçülerde tasarruf sağlamaktadır. Dolayısıyla para ve zamandan fazlasıyla kar sağlanmaktadır.

Yakıt Deposu

Propan ve dizel yakıtları güvenli bir şekilde saklamanız gerekmektedir. Bu ise, yine bir maliyet kalemi oluşturmaktadır. Elektrikli forklift modelleri ile bu ve buna benzer herhangi bir probleminiz olmayacaktır.

Doğayı Koruma

Elektrikli araçların tamamı, içten yanmalı motorlara sahip araçlara kıyasla çok daha az karbon ayak izine sahiptirler. İçten yanmalı motorlara sahip araçlarda, yakıtın kendisi dikkate alındığında yüksek seviyelerde karbondioksit üretimi kaçınılmazdır. Daha temiz bir doğa için, elektrikli araç kullanımı en ideal seçenektir.

Daha Uzun Ömür

Elektrikli forkliftler, emsallerine göre çok daha uzun çalışma ömürlerine sahiptirler. Forkliftin uzun vadede değişim ihtiyacı, oldukça yüksek miktarda para tasarrufu sağlayacaktır.

Hareketli İkinci El Pazarı

Elektrikli forkliftlerin uzun ömürlü oluşu, aynı zamanda gelişkin bir ikinci el pazarına sahip oldukları anlamına geliyor. Elektrikli modellerin uzun ömürlü kullanımları, ikinci el satışı halinde kullanılabilir durumda olmasını sağlamaktadır. Bu durmda, hareketli bir ikinci el piyasası meydana getirmektedir.

Daha Fazla Oku : Elektrikli Forklift | Hem Ekonomik, Hem Dinamik

Related posts

Çin Malı Forkliftler

forkliftturkiye

LPG Forklift | Markalar – Kullanım Alanları – Fiyatlar

forkliftturkiye

ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?

forkliftturkiye

Yorum Yap