Forklift Türkiye
Forklift Çeşitleri

Dizel Forkliftler | Doğru Bir Yatırım Mı?

Dizel Forklift

Dizel forkliftler; dizel yakıt ile çalışan, çoğunlukla açık alan ve tozlu ortamlarda kullanımı gerçekleşen, katı yakıtlı bir forklift türüdür.

Forklift satın alırken; farklı ölçeklerde, yakıt türlerinde ve kaldırma kapasitelerinde olan forkliftlerden, sizin için en uygun olanını seçmeniz gerekmektedir. Ancak, hangi forklifti satın almanız gerektiğini bilmek biraz zor olabilir. Pek çok elektrikli, dizel ve LPG’li model arasından, işiniz için uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimde; çalışma alanınız, iklim, bütçe ve yatırıma uygunluk gibi faktörler etkili olmaktadır.

Dizel Forkliftler
Dizel Forkliftler

Dizel Forkliftler

Artı ve eksi yönlerinin değerlendireceğimiz dizel forkliftler; işiniz boyutuna doğru orantılı olarak verimlilik sağlamaktadır. Eğer kullanım alanı olarak dizel yakıtlı forkliftler işinize uygunsa, tüm ihtiyaçlarınız için en idael çözümleri sunacaktır. Ucuz yakıt, yüksek torklu taşıma kapasitesi, hızı ve verimlilik gibi noktalar, dizel yakıtlı forkliftleri çok uygun hale getirmektedirler. Çoğunlukla dış mekan çalışmalarında kullanılan bu araçlar, eğer iyi bir havalandırma saistemine sahipseniz, iç mekanda da kullanılabilme özelliği sunmaktadırlar.

İşiniz için doğru bir yatırım olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için, dizel forkliftler artı ve eksi yönlerini değerlendirdik.

Artı ve eksi yönlere geçmeden önce gerçekleştireceğimiz ilk değerlendirme; “Satın almak mı, yoksa kiralamak mı daha karlı olacaktır ?” sorusuna yanıt vermek olacaktır. Bu soruya verilecek cevap, forklifti ne kadar sıklıkla kullanacağınızdır. Eğer hergün kullanım sağlayacaksanız, satın almak en mantıklı çözüm olacaktır. Eğer kullanım sıklığınız seyrek olacaksa, yakınınızda bulunan kiralama firmalarının fiyatları doğrultusunda, forklift kiralamak iyi bir seçenek olabilir.

Artı Yönleri

Ağır yüklerin taşınmasında yüksek verim.

-Eğer işiniz ihtiyaçları doğrultusunda ağır yükler ile çalışıyorsanız, dizel forkliftler diğer yakıt türlerine göre daha yüksek performans sunmaktadırlar.

Soğuk havalarda daha iyi performans.

-Eğer soğuk bir alanda çalışma gerçekleştirecekseniz, diğer bir çok forklift çeşidine göre daha yüksek performans alacaksınız.

Ucuz yakıt tüketimiz.

Benzinle çalışan emsallerine kıyasla, dizel forkliftler daha az tüketim sağlamaktadırlar.

Açık arka görüş.

-LPG’li emsallerine kıyasla, arka kısmında yakıt tankının bulunmaması, açık bir arka görüş sağlamaktadır.

Eksi Yönleri

İlk yatırım esnasında yüksek maliyet.

-Eğer yeni bir forklift satın alıyorsanız, tek seferde yüksek miktarlı nakit parayı bir yere yatırmanız gerekmektedir.

Depolama için alan ve prosedürler.

-Dizel yakıtlı forklift kullanımınızda, eğer çevrenizde benzin istasyonu yok ise, bir yakıt depolama tankına ve ekipmanlarına ihtiyacınız olacaktır. Bu durum hem maliyet, hem de yasal izin gibi prosedürler ile sizi uğraştıracaktır.

Daha Fazla Oku : Dizel Forklift | Markalar – Kullanım Alanları – Fiyatları

Related posts

TELESKOPİK YÜKLEYİCİ FİYATLARI

forkliftturkiye

5 Ton Forklift | En İyi Modeller ve Markalar

forkliftturkiye

Elektrikli Forkliftler Size Uzun Vadede Nasıl Para Kazandırır ?

forkliftturkiye

Yorum Yap