Forklift Türkiye | Forklift Haberleri
Forklift Çeşitleri

Dizel Forklift | Markalar – Kullanım Alanları – Fiyatları

Forklift Mitsubishi

Dizel forklift; kullanım alanı olarak en yaygın forklift türüdür. Açık hava, kapalı alan, düz zemin, arazilerde tercih edilmesi gereken forklift çeşidi dizel yakıtlı forkliftlerdir.

Dizel forkliftlerin kullanım alanlarına göre tonaj çeşitleri vardır. Ağır yüklerin altına girebilme özelliği nedeni ile kullanım şartları ağır olan işletmeler için idealdir. Dizel forklift 1 ton ile 45 ton arası yük taşıma kapasitesine sahip modeller ile 7 metre yüksekliğe kadar kaldırma özelliğine sahiptir. Dizel forkliftlere her türlü ataşman (variş ataşmani, varil ataşmani, kilit taşi ataşmani, itme üniteli ataşman, çatal kaydirici ataşman, 135° döner çatal ataşmani, 360° döner kağit ataşmani, balya ataşmani, beyaz eşya ataşmani, rotator ataşani, rotator ataşmani) takılabilme özelliğine sahiptir.

Dizel Forklift
Dizel Forklift

Dizel Forkliftler

Dizel forkliftler özellikle 1.5-5 ton arası serilerde Yüksek kalite, iyi dizayn, sürat ve kullanım kolaylığındaki üstünlükleriyle Mitsubishi forklift birinci tercih ve diğerlerinin tamamıyla farklı bir teknolojisiyle ( Hidrostatik Yürüyüş Sistemi) farklılığıyla öne çıkıyor. Fakat dez avantajlarından birisi bana göre ekonomik ömrünün veya daha doğru ifadeyle yüksek onarım maliyetleriyle karşılaşmadan kullanılacak süresi 5 yıldır. Bu süreden sonra değişik teknoloji ve yan sanayi parçalarının ki bunlar Hidro motor, pompa gibi çok yüksek maliyetli parçalar nedeniyle yenileme-revizyon maliyetlerinin çok yüksek olması daha fazla ekonomik olarak kullanılmasını engelliyor. Burada da tekrar kalite farkı ortaya çıkıyor : İkinci fiyatları gayet yüksek.

Mitsubishi forklift’te alternatif olarak LİNDE, NISSAN, TOYOTA, HYSTER, YALE, DOOSAN DAEWOO ve CATERPILLAR var ve bunlarda Tork Konvertor şanzıman sistemiyle, yüksek kalite ve performanslarıyla çok iyi tercihlerdir.

Bu forkliftlerin kaliteleri ne laf edilemez ama bir tek kötü yönleri var Teknolojiyi takip ettiğini göstermek için hiç gerekmediği ve çok da önemli bir özellik katmadığı halde elektronik kart ve sensör ilavleriyle problemler yaşamaya ve kullanıcıları markadan soğutmaya adaylar. Ben teknolojiyle uğraşamam bana sağlam, kaliteli, güçlü bir forklift olsun yeter diyorsanız TEU, JAK, BAOLI çok iyi bir kalite fiyat olanağı ile iyi bir tercih olabilir.

Size En Uygun Dizel Forklift Seçimi

İşinize ve ihtiyacınıza en uygun forklift modeli olarak dizel forklift kararına vardıysanız, akabinde marka seçiminde karar kılmanız gerekmektedir. Eğer marka seçimini de gerçekleştirdiyseniz, şu yazılarımız sıfır veya ikinci el forklift alımınızda yardımcı olacaktır.

İkinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?

2018 Forklift Fiyatları

Related posts

5 Ton Forklift | En İyi Modeller ve Markalar

forkliftturkiye

ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?

forkliftturkiye

Forklift Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

forkliftturkiye

Yorum Yap