5 Ton Forklift | En İyi Modeller ve Markalar

AnasayfaForklift Çeşitleri

5 Ton Forklift | En İyi Modeller ve Markalar

5 ton forklift; ağırlık kapasitesi 3 ile 5 ton arasında bulunan yükleri hareket ettirmek ve istiflemek amacıyla üretilmektedir. Çoğunlukla ağır sanayi

ikinci El Forklift | Ne Almalı? | Alırken Neye Dikkat Etmeli?
Dizel Forkliftler | Doğru Bir Yatırım Mı?
Elektrikli Forkliftler Size Uzun Vadede Nasıl Para Kazandırır ?

5 ton forklift; ağırlık kapasitesi 3 ile 5 ton arasında bulunan yükleri hareket ettirmek ve istiflemek amacıyla üretilmektedir. Çoğunlukla ağır sanayide kullanılan bu forklift çeşitleri, inşaat sektöründe de kullanılmaktadır.

Mitsubishi 5 Ton Forklift

Endüstriyel ihtiyaçların her geçen gün arttığı günümüzde, firmaların forklift ihtiyaçları da artış göstermektedir. İnsan gücü ile hareket ettirilemeyen ürünlerin üretimi, firmaları forklift almaya itmektedir. İşte bu klasmanda, ağır sanayinin ihtiyacı olan 5 ton forklift kategorisindeki en iyi modelleri sizin için derledik.

5 Ton Forklift | Marka ve Modeller

5 ton forklift kategorisini marka ve model olarak değerlendirmeden önce kullanım alanları ve işlevlerinden bahsedeceğiz. Bu kategori çoğunlukla ağır sanayide kullanılmaktadır. Ağır sanayi endüstrisinde insan gücünün yetemediği taşıma ve istifleme işlemlerinde, verimliliği arttırma amacıyla üretimleri gerçekleştirilmektedir.

En İyi 5 Ton Dizel Forklift Modelleri

Dizel modellerde, göze çarpan 3 model bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni; Mitsubishi FB40-50 Serisi forklifttir. Bu model Mitsubishi klasmanında en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir.

Mitsubishi FB40-50; enerji tasarrufu sağlarken performansınızı kısıtlamaz. FB seri forkliftler çalışma veriminizi maksimuma yükseltmek için optimize edilmiştir. Ayrıca %25’e kadar daha az enerji harcar. Gelişmiş (PRO) modellerimiz performansınızı yüksek sürüş ve kaldırma hızlarıyla ileri seviyelere taşırken, Ekolojik (ECO) modellerimiz her ortamda doğal ve verimli çalışmak için tasarlandı.

Bir diğer model ise; Teu FD50TS ve FD50TF modelleridir. Bu modellerde, 5 ton kategorisinde en çok tercih edilen modellerdir. Teu FD50TS ve FD50TF modelleri; iyi istikrarla bu dizel dengeleme aracı, ağır yükleri yüklemek için oldukça uygundur. İstediğiniz zaman kullanılabilir ve açık havada uygulanır. Benzinli motora kıyasla, dizel motor daha iyi güç performansına ve düşük yakıt şarjına sahiptir. Motor, düşük hızda bile alev almak kolay değildir. Güçlü aşırı yükleme kapasitesi ve uzun süreli çalışma kapasitesine sahiptir. Ayrıca TEU, müşterilerin ihtiyaçlarına göre farklı boyutlarda dizel forklift temin edebilmektedir.

En İyi 5 Ton Elektrikli Forklift Modeli

Bu klasmanda ise bizim tek önerimiz; Mitsubishi FB40-50 Serisi forklifttir. Elektrikli forklift, transpalet ve istifleme makinesi üretiminde kendini kanıtlamış olan Mitsubishi, sektörün bu alanında önde gelen firmasıdır. 5 ton klasmanında ise; enerji tasarrufu sağlarken performansınızı kısıtlamaz. FB seri forklifler çalışma veriminizi maksimuma yükseltmek için optimize edilmiştir. Ayrıca %25 e kadar daha az enerji harcar. Gelişmiş (PRO) modellerimiz performansınızı yüksek sürüş ve kaldırma hızlarıyla ileri seviyelere taşırken, Ekolojik (ECO) modellerimiz her ortamda doğal ve verimli çalışmak için tasarlandı.

En İyi 5 Ton LPG’li Forklift Modeli

Yine bu kategoride de tek önerimiz bulunmaktadır; Mitsubishi Grendia Ex Seriisinin 5 tonluk modeli. Bu model, dizel emsalleriyle aynı özellik hacmine sahiptir. Yakıt tüketimi konusunda çok cimri olan bu modelin dezavantajı, her çalışma alanında kullanılamamasıdır.

Daha Fazla Oku : Mitsubishi Forklift | Elektrikli – Dizel – Lpg’li

Dah Fazla Oku : Forklift : “Nedir ?” “Nasıl Çalışır ?” “Hangi Alanlarda Kullanılır ?”

 

Sizin İçin Önerilenler

Loading...

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: